Ciężar właściwy moczu poniżej normy w ciąży

W każdym badaniu moczu wynik jest ogólnie dobry, jednak za każdym razem ciężar właściwy moczu jest poniżej normy, a Ph za wysokie (składniki moczu zbyt rozcieńczone, Ph ok. 7-8). Czy moje nerki pracują prawidłowo, jeśli nie zagęszczają i nie zakwaszają moczu? Dodam że jestem w ciąży i mam zalecenie picia większej ilości wody ze względu na za niskie ciśnienie (96/60). Czy to normalne? Czy po ciąży ciężar moczu wróci do normy?

Piotr Pilarski

Wyniki mają związek ze zwiększoną ilością przyjmowanych płynów. Wynik są prawidłowe.

Pozdrawiam.