Co oznacza taki ciężar właściwy u dziecka?

Ciężar właściwy 1009 Ph 6,5 u dziecka co to oznacza ? Dziecko 3lata

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężar właściwy 1009 i pH 6,5 odnosi się do wyniku badania moczu dziecka i wyraża gęstość moczu oraz odczyn pH. Normalny zakres gęstości moczu u dzieci wynosi od 1005 do 1035, a pH wynosi zazwyczaj między 5 a 8.

W przypadku dziecka w wieku 3 lat, wyniki badań są w normie. Proszę jednak pamiętać, że każde wyniki badań powinny być interpretowane przez lekarza prowadzącego, który zna historię medyczną pacjenta i będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ciezar-wlasciwy-moczu-charakterystyka-zalecenia-badania-wyniki-badan

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.