Ciężar moczu, ścisła dieta a odmiedniczkowe zapalenie nerek

Dziewczynka 17-miesięczna, pół roku temu miała odmiedniczkowe zapalenie nerek, co 3 tygodnie ma robione badanie moczu. Martwi mnie ciężar - wynosi zawsze 1,005. Chcę zaznaczyć, że dziecko jest na ścisłej diecie, bo jest alergikiem pokarmowym, pije od 1 do 1,5 l słabej herbaty żurawinowej, je wszystkie kasze, warzywa, królika, jabłko, banana i gruszkę, 2 razy dziennie po 1 szt. herbatnika, nie je żadnych słodyczy - 2 razy w tygodniu soczek hippo. Wszystkie inne parametry w normie, posiew jałowy. Martwi mnie ten ciężar. Czy nerki dobrze pracują i czy dobrze zagęszczają mocz?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zdolność zagęszczania moczu u kilkunastomiesięcznego dziecka jest mniejsza niż u człowieka dorosłego. Ciężar właściwy moczu 1,005 w tej grupie wiekowej mieści się w granicach normy.