Ciężka infekcja wirusowa u 14-latka

Witam . Mój syn dwa miesiace temu przeszedł ciężkie wirusowe zapalenie z gorączką 41 stopni i wymiarami. Wyniki miał słabe niski poziom białych krwinek . teraz miał robiona morfologie krwinki podniosly sie o 1500. Lekarz uznał ze to laukopenia i kazał obserwowac. Do tego stwierdził małopłytkowość do obserwacji. Dodam ze syn ma 14 lat.nie moge podac dokładnych wyników bo ich nie znam tyle co mi lekarz powiedział. Co sl moze być przyczyna tak małej ilość płytek. Co mogę zrobić aby poprawić wyniki

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje na własna rękę wykonać badanie morfologii i udac sie do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna coś wiećej powiedzieć. Przyczyn moze być wiele.