Gorączka, infekcja - może białaczka?

Witam serdecznie. Bardzo się martwię o mojego tatę. Dwa tygodnie temu miał wysoką gorączkę 39-39.9 stopni i nic go nie bolało, nie miał kataru, kaszlu. Gorączka utrzymywała się prawie przez 3-5 dni. Udał się do lekarza i zrobił morfologię z rozmazem. Wyniki wyszły złe. Zrobił USG i rtg płuc - wszystko OK. Dostał antybiotyk i tydzień po zakończeniu powtórzył badania. Oto wyniki: WBC 10,8K/ul, LYM# 3,8K/ul, MID# 0,8K/ul, GRA# 6,2K/ul, RBC 4,6M/UL, HGB 14,9g/dl, HCT 40,0%, MCV 86,9 fl, MCH 32,4pg, MCHC 37,3g/dl, RDW 13,4%, PLT 352 K/ul, MGV 10,4fl, monocyty 11%, limfocyty 41%, CRP 2,5 mg/l, neutrofile segmentowane 44%. Bardzo proszę o opinię. Martwię się, że to może być białaczka.

ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Wysoka gorączka u Pani taty wynikała prawdopodobnie z obecności infekcji, trudno w tej chwili powiedzieć jakiej infekcji, jakiego układu. Mam za mało danych z wywiadu, nie znam wyników sprzed antybiotykoterapii. W obecnej morfologii podwyższona jest liczba białych ciałek krwi, a w rozmazie procent monocytów, co wiązałabym z przebytą infekcją.

Gorączka może być objawem białaczki, ale najczęściej nawraca, utrzymuje się przez dłuzszy czas, towarzyszy temu osłabienie, poty nocne, często niedokrwistość, małopłytkowość (nie ma tych nieprawidłowości w morfologii Pani taty). Myślę, że nie ma w tej chwili powodów do obaw. Jeśli Tata bedzie nadal czuł się żle, proszę skontaktować się z lekarzem.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty