Co dalej po złamaniu kości z przemieszczeniem?

Mam 6-latka, który 19 dni temu złamał kość piszczelową (złamanie z przemieszczeniem). Dokonano nastawienia kości i założono gips. Od kilku dni zauważyłam, że dziecko 2-3 razy w ciągu doby oddaje mętny mocz . Taki mocz pojawia się w ciągu dnia, z porannej mikcji mocz jest klarowny. Badanie ogólne moczu z porannej mikcji wykazało nieliczne fosforany a w badaniu moczu z próbki mętnej wykazało liczne fosforany. Po za tym brak bakterii, leukocyty, nabłonki płaskie poj. w polu, w posiewie-brak wzrostu

To być może efekt diety, może stosowanych przez Panią jakiś preparatów dla dziecka wzmacniających kości. Nie jest to niepokojące, gdyż raczej nie wyzwala bezpośredniej patologii, ale dobrze by było wyjaśnić przyczynę. Jeśli taki stan będzie się długo utrzymywać trzeba by w tej sprawie skonsultować dziecko z nefrologiem.