Co dokładni może znaczyć moje rozpoznanie histopatologiczne?

Wynik badania żołądka. Chcę się dowiedzieć co oznacza to rozpoznanie histopatologiczne. 1.Duodenitis chronica 2.Gastritis Superficialis Activa Metaplasia intestinalis-

Dzień dobry, oznacza to: 1. przewlekłe zapalenie błony śluzowej dwunastnicy 2. aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka z metaplazją jelitową. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie, wdroży on odpowiednie leczenie.