Co dokładnie wynika z takiego opisu?

Mam 39l jestem po stabilizacji transpedikularnej na poziomie L4 L5 S1 w 2016r w 2020 zrobiłem MR z powodu dretwienia nogi prawej bólu od ledzwi po łydke dokuczliwy ból i dretwienie wyniki MR stan po stabilizacji na poziomach 4 L5 S1 artefakty , dehydradacja k-m na poz. L3 S1 na poz L3 L4 , L4 L5 wypukliny dokonałowe krążków miedzykregowych powodujące ograniczenia światła otworów miedzykregowych w częściach dolnych niewielkie modelowanie worka oponowego bez cech kompresji na korzenie nerwowe szczeliny pęknięć w obrębie pierścieni wloknistych krążków miedzykregowych na tych poziomach poziom L5 S1 krwgozmyk przedni pierwszego stopnia 5mm uwypuklenie krążka miedzykregowego bez cech kompresji na korzenie nerwowe , osteofitoza, torbiele pajeczynowki w kanale krzyżowy wielkości 6mm . Proszę o radę i czy z tego opisu wynika ze coś jest nie tak i są te bóle i dretwienia z góry bardzo dziękuję za pomoc

Miał Pan operację dysku w młodym wieku, ciekawe czemu tak wczesne objawy bólowe, zmiany wielopoziomowe w kregosłupie ... "Mam 39l jestem po stabilizacji transpedikularnej na poziomie L4 L5 S1 w 2016r w 2020 zrobiłem MR z powodu dretwienia nogi prawej bólu od ledzwi po łydke dokuczliwy ból i dretwienie wyniki MR stan po stabilizacji na poziomach 4 L5 S1 artefakty , dehydradacja k-m na poz. L3 -S1 na poz L3- L4 , L4- L5 wypukliny dokanałowe krążków miedzykregowych powodujące ograniczenia światła otworów miedzykregowych w częściach dolnych niewielkie modelowanie worka oponowego bez cech kompresji na korzenie nerwowe szczeliny pęknięć w obrębie pierścieni wloknistych krążków miedzykregowych na tych poziomach poziom L5- S1 kręgozmyk przedni pierwszego stopnia 5mm uwypuklenie krążka miedzykregowego bez cech kompresji na korzenie nerwowe , osteofitoza, torbiele pajeczynowki w kanale krzyżowy wielkości 6mm " Z opisu badania MRI zmiany mierne; Opis badania MRI do interpretacji klinicznej, do porównania z poprzednimi obrazami Ważny PACJENT skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Wązny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , aktywność fizyczna, ćwiczena; Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, zaburzenia snu Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną