Co dzieje się z moim płucem? Pomocy

2 tygodnie temu przeszłam zapalenie oskrzeli pan doktor zlecił mi prześwietlenie płuc, zrobiłam ale boję się ponieważ w opisie jest pasmowo -siatkowate zagęszczenie w płucu prawym i polu dolnym lewym o charakterze najpewniej zwłóknień śródmiąszowych. Serce w normie błagam o pomoc, boję się czy to nie jest rak.

Witam serdecznie

Opis badania nie wskazuje na chorobę nowotworową. Zmiany w płucu prawym najpewniej są związane ze stanem zapalnym natomiast zmiany opisane w płucu lewym są zmianami starymi, być może po przebytym w przeszłości stanie zapalnym.
Konieczne należy udać się do lekarza, który kierował na badanie. Dalsze postępowanie zależy od objawów.
Proszę się nie martwić.

Pozdrawiam