Co grozi przy podwyższonej prolaktynie?

Witam mam 18 lat i podwyższoną prolaktynę. Co w związku z tym mi grozi ?
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Konsekwencje nadmiaru prolaktyny to przede wszystkim objawy przypominające niedobór hormonów płciowych:
w tym zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, trądzik i nadmierne owłosienie u kobiet a także impotencja u mężczyzn, spadek libido, stany depresyjne, drażliwość, zaburzenia mineralizacji (uwapnienia) kości
Ponadto nadmiar prolaktyny może doprowadzić do mlekotoku (u obu płci) i powiększenia gruczołu piersiowego (ginekomastii) u mężczyzn.