Schizofrenia i depresja oraz stosowanie leków i podwyższony poziom prolaktyny

Choruję na schizofrenie i depresję. Prolaktyna przy dawce 6 mg rispoleptu wynosiła 61,66 ng/ml, zmniejszono do 5 mg a po 4 miesiącach wynosiła 72,39 ng/ml. Obecnie dawka 5 mg rispoleptu i 15 mirtazen. Miesiączka jest ale spóźnia sie ok 7do 14 dni oraz mam wyciek z sutków (taka woda z mlekiem) Lekarz psychiatra podjął decyzję o nie zmienianiu leku (rispolept- biorę go od 03.2012). mam pytanie jak bardzo szkodzi mi podwyższona prolaktyna oraz na co wpływa i czy zmiany te są odwracalne?

Pozdrawiam
Anna Ręklewska psycholog

Dzień Dobry Pani,

Z pytaniem dotyczącym oceny Pani wyników, zapraszam Panią do lekarza prowadzącego Panią, gdyż zna panią i Pani historię.

A z mojej strony zachęcałabym Panią mocno do podjęcia terapii.

Z przesłaniem tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl