Co jeść i jak ćwiczyć, aby schudnąć 10 kg?

potrzebuje pomocy w odchudzaniu sie chialam bym schudnac 10 kilo do 24 czerwca to 3 miesiace jak mam tego dokonac co jesc jak cwiczyc waze 65 kg i mam wzrostu 168

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

witam,
zapraszam Panią do wsparcia online, będziemy mogły konsultować się przez skype.
Mój kontakt:
ulewicznatalia@gmail.com

Witam,

Kluczem do osiągnięcia trwałego sukcesu jest rozsądek w stosowaniu metod. Na pewno bardzo ważna jest dieta i jej jakość. Oparcie codziennego sposobu żywienia o zasady racjonalnego żywienia będą najkorzystniejsze. Proszę spożywać 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Warto zwrócić uwagę na jakość spożywanych produktów - źródłem pełnowartościowego białka powinno być chude mięso, jaja, produkty mleczne. Powinniśmy starać się spożywać więcej tłuszczy roślinnych np. oliwa z oliwek, olej rzepakowy i starć się, żeby źródłem węglowodanów były produkty z pełnego ziarna, a nie cukry proste. Trzeba zadbać także o odpowiednią podaż warzyw i owoców oraz wody mineralnej niegazowanej.
Kolejną składową jest aktywność fizyczna, powinna być ona dostosowana do możliwości organizmu - bieganie, pływanie, jazda na rowerze. Warto dbać o urozmaicenie ćwiczeń.

Pozdrawiam