Co jeść na diecie odchudzającej?

Co powinnam jesc na dicie odchudzajacej, a czeg9 nie? Nie jestem uczulona na zadne skladniki spozywcze. Mam slabosc do lodow i pizzy, bez innych slodyczy i fast-foodow moge spokojnje przezyc.czym moge to zastapic? Chce schudnac 15 kg. Mam 18 lat. Waze 73,5 kg przy wzroscie 160 cm.

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witaj,
na pewno to do czego, jak piszesz masz słabość nie będzie powodowało spadku masy ciała. Unikaj wysokoprzetworzonej żywności na rzecz pełnoziarnistego pieczywa, razowych makaronów, kasz, brązowego ryżu, warzyw i owoców- najlepiej na surowo. Wybieraj dobrej jakości chude mięso, pamiętaj o rybach- zawierają w swoim składzie kwasy omega-3, które pomagają w odchudzaniu ;)

Pozdarwiam

Dobra dieta pozwalająca na zgubienie kilogramów, a następnie utrzymanie wagi to dieta zawierająca wszystkie produkty tylko oczywiście odpowiednio skomponowane. Najlepiej będzie się udać do dietetyka.