Co jest powodem bólu głowy trwającego od kilku dni i jakie badania wykonać?

Witam. Generalnie dość często boli mnie głowa (powiedzmy ok 7-12 dni w ciągu miesiąca). Zwykle pomagał mi apap. Ostatnio jednak od razu po wstaniu z łóżka pojawił się ból głowy (głównie z tyłu), którego nie byłam w stanie zlikwidować-nie pomogły 3 tabletki apapu, a dopiero pół tabletki ketonalu. Teraz, przez kolejne 3 dni od tamtego zdarzenia, odczuwam coś w rodzaju ucisku (również głównie z tyłu, ale czasami też po bokach), czasami mnie coś zaboli (tył, bok), ale to bardzo krótkotrwałe (coś jakby ukłucie). Nigdy czegoś takiego nie miałam i szczerze mówiąc boję się co to może być.. Naczytałam się o guzach mózgu i tego typu rzeczach i nie wiem co mam o tym sądzić. Dodam, że mam tzw. "wdowi garb", więc możliwe, że z kręgosłupem też jest coś nie tak i to jest przyczyna. Z dodatkowych informacji mam 24 lata, sporą nadwagę (ok 15-20 kg) i wydaje mi się, że zawsze miałam wyższe ciśnienie krwi, ale nikt nigdy nie zwrócił uwagi na to, że zagraża w jakiś sposób mojemu zdrowiu. Mam się zgłosić do lekarza natychmiast (w ciągu kilku dni?) czy jeszcze poczekać i np zrobić na własną rękę badania krwi-morfologię i OB? Jakie badania mogę jeszcze zrobić albo o jakie prosić lekarza..Zaczynam się poważnie martwić.

Wskazane regularne pomiary ciśnienia tętniczego krwi - nadciśnienie może być jedną z przyczyn bólu głowy. Należy również wykluczyć anemię. Poza tym w związku z tak częstym występowaniem bólów głowy wskazana konsultacja neurologiczna, być może konieczne będzie badanie MR głowy.
W pierwszej kolejności prosze zgłosić się do lekarza rodzinnego, on powinien zlecić podstawowe badania i w razie potrzeby skierować na konsultacje.