Co jest powodem brudzenia bielizny kałem u 12-latka?

Pomocy moj 12 letni syn brudzi bielizne kilka razy dziennie popuszcza twarde bobki.Z rozmowy z nim wynika ze raz nie czuje, raz go boli jak robi. Jak wyganiam go do toalety to nie chce nigdy . Nie dawno miał problemy z moczem teraz się wyrównalo ale zaś ten kal. nie wiem co robic jak mu pomóc? Proszę o poradę dodam jeszcze ze wybieram się z synem na wyniki morfologi cukru moczu oraz kalu na pasożyty. bardzi proszę o pomoc

Lek. Michał Lenard

Przyczyny objawów są prawdopodobnie psychogenne. Sugeruję wizytę u gastrologa dziecięcego, który zbada syna i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!