Popuszczanie stolca w majtki u 11-latka

Mojemu 11 letniemu synowi zdarza się popuszczanie stolca w majtki. Ma to miejsce do kilku razy w tygodniu, kiedy pytam co się dzieje odpowiada że nie czuje kiedy lub w chwili kiedy puszcza gazy. Proszę o odpowiedź.

powinna pani zgłosić się z nim do gastrologa , poza tym zrobić USG brzucha, podpytać o ewentualne kontakty z "kolegami", podpytać czy ma zaparcia? czasem przy zaparciach następuje popuszczanie luźnego stolca jakby obok twardych kamieni kałowych.