Co jest powodem ciągłego zmęczenia u osoby po badaniach TSH?

Od kilku miesięcy jestem ogólnie przemęczona, zaspana, puchną mi nogi, a moja waga pomimo prawidłowej diety i ćwiczeń stałe wzrasta. Wykonałam badanie krwi pod kątem TSH i prolaktyny. Oba wyniki wyszły powyżej normy: TSH 4,9 a prolaktyna 32, dlatego udałam się do lekarza rodzinnego. Oczekiwałam skierowania do endokrynologa albo wskazania jakie badania powinnam jeszcze wykonać, natomiast dostałam receptę na Letrox, selen, jodid i witaminę D ze wskazaniem, żeby stawić się na kontrolę tydzień później. Wtedy też zostanie wykonane USG tarczycy. Martwię się jednak, że leki te przepisał mi lekarz rodzinny, a nie endokrynolog, zwłaszcza, że nie robiłam jeszcze badań ft3 i ft4. Czy powinnam pozostać przy wskazaniach lekarza rodzinnego czy może konieczne jest zgłoszenie się do endokrynologa na własną rękę?

Lek. Wojciech Zygmunt

Postępowanie lekarza rodzinnego jest prawidłowe, lecz pomimo to powinna pani skonsultować się z endokrynologiem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.