Co jest powodem częstych bóli głowy?

Bardzo często, niemal codziennie boli mnie głowa. Badania zlecone przez neurologa takie jak tomografia czy rezonans nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Głowa boli mnie w okolicy zatok - tych przy nosie i w okolicy brwi. Na tomografii zatok przynosowych wyszło, że zatoki są "czyste". Czy w takiej sytuacji możliwe jest że jednak coś z zatokami jest nie tak? Czy na badaniu posiewowym mogłoby okazać się, że to w nich leży problem? Ból jest bardzo uciążliwy, nie pozwala w normalnym funkcjonowaniu, co utrudnia życie, gdy dzieje się to prawie każdego dnia :(

Lek. Michał Lenard

Za pomocą badania posiewu można wykryć infekcję bakteryjną, która również powodowałaby inne objawy, przede wszystkim nieżytowe. Sugeruje wizytę u lekarza rodzinnego i poszukanie innych przyczyn bólu głowy. Pozdrawiam!