Co jest powodem drętwienia nogi podczas intensywnego marszu?

Witam, W ostatnim czasie dokucza mi drętwienie prawej nogi.Noga dretwieje kiedy nogi sa skrzyzowane, podczas leżenia na boku (zarówno kiedy jest położona na dole jak i na górze. Zaczęła mi dretwiec podczas dłuższego intensywnego marszu. Drętwieniu towarzyszy bol. Czy powinnam się martwić ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to świadczyć o chorobie naczyń, dlatego warto zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu który zbierze z Panią dokładny wywiad, zbada Panią i pokieruje na dalszą diagnostykę lub zleci odpowiednie leczenie.