Co jest powodem drętwienie lewej strony ciała?

Mam pytanie od kilku miesięcy drętwieje mi lewa strona ciała.W rezonansie wyszło zwyrodnienie w postaci niewielkiego przewężenia i odwodnienia tarcz między kręgowych na szczycie kyfozy oraz wyciągnięć kostnych na krawędziach kręgów w stawach głów żeber i żebrowopoprzecznych w środkowym odcinku kręgosłupa.Oraz w prawo bocznej części trzonu kręgu Th10 naczyniak 15x13x13mm mniejszy około 6mm naczyniak w grzbietowo-lewobocznej części trzonu kręgu Th4.Proszę o rade co mam z ty zrobić ?Ewa.

Jeśli drętwieje cała lewa strona ciała łącznie z twarzą - należy wykonać MR głowy. Jesli drętwieje lewa strona tzn, kończyna górna, dolna, tułów - bez twarzy - przyczyny nalezy szukać w rdzeniu szyjnym - MR kręgosłupa szyjnego. Zmiany w kręgosłupie piersiowym jak u Pani nie powinny powodować połowiczego drętwienia. Wskazana konsultacja neurologiczna, dokładne badanie neurologiczne wraz z oceną czucia dotyku, bólu, temperatury, wibracji.