Co jest powodem nudności wymiotów podczas miesiączki?

Witam. Mam 18 lat. Mam problem z miesiączkami. Pierwsze 2 dni miesiączki są bardzo bolesne i obfite. Pojawiają sie również nudności i wymioty. Miesiączi mam nieregularnie ( co 25-35dni) i trwają 6 lub 7 dni. Niepokojące jest również to że lrwanie z pochwy i odbytu i to nie jest złódzenie.. Czasem przez ból nie jestem w stanie funkcjonowac. Miesiączkuje od 12 roku życia ale bóle pojawiły sie od 15-tego roku życia.

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wizytę u ginekologa, w celu przepisania ewentualnej doustnej antykoncepcji, która powinna unormować nieregularne cykle, a także zmniejszyć dolegliwości bólowe. Poprzez "lrwanie z pochwy i odbytu" rozumiem, że chodzi o krwawienie. W celu oceny krwawienia z odbytu polecam konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu - konieczne jest dokładne badanie przedmiotowe, a później ewentualne skierowanie na kolonoskopię. Pozdrawiam i życzę zdrowia.