Co jest powodem rozszerzenia się zębów po ściągnięciu łańcuszka w aparacie stomatologicznym?

Witam, noszę aparat od dwóch lat. Ostatnio ortodonta ściągnął mi łańcuszek i zeby się trochę rozeszly. Dodam że sytuacja powtórzyła się już drugi raz. Co może być powodem że tak się dzieje Czytym wypadku ortodonta powinien zrobić coś więcej niż tylko założyć łańcuszek przy widocznych szparach ?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest nie prawidłowa regulacja aparatu chyba ze taki jest obecny zamysł aby potem zęby były max wyrównane