Co jest powodem siwych rąk?

Córka ma siwe ręce do kostek gdy jest zimno, gdy jest ciepło - są czerwone. Gdy jest bardzo zimno, to są spuchnięte i bolą, ponadto skarży się na bóle brzucha. Gdy coś zje, ma uczucie, że chce się jej wymiotować. Ostatnie wyniki badań: EO% 0,6, LY# 1,4, HCT 36, MPV 8,6, reszta w normie. Proszę o odpowiedź, co jej może być, do jakiego lekarza powinna się zgłosić, bo była u różnych, ale nie widzą nic szczególnego?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odsetek eozynofilów jest nieco obniżony, podobnie jak hematokryt. Pozostałe parametry mieszczą się w normach. Jednak dla właściwej interpretacji, ważna jest znajomość pozostałych parametrów, oznaczanych w badaniu morfologii krwi. Istotny jest również wiek córki.

Obniżony odsetek przy prawidłowej liczbie bezwzględnej oraz prawidłowych wartościach pozostałych frakcji krwinek białych, nie budzi niepokoju.

Opisane objawy wymagają uzupełnienia wywiadem oraz badaniem lekarskim. Jeśli dotąd nie udało się uzyskać pomocy, sugeruję wizytę u reumatologa. Gdyby było to trudne, warto udać się do internisty.

Pozdrawiam