Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyzszone EO% i BASO%

Witam, będę wdzięczna za interpretację wyników, bo póki co, nie mogę przedstawić wynikow lekarzowi. Cała morfologia w normach prócz EO% - 6,2% i BASO% -1,1%. Dodatkowo wykonano badanie poziomu hormonów, które jest w normie TSH - 2,3 mIU/I (0,27-4,2).
ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam!

Ponieważ napisała Pani, że pozostałe parametry były w normie, rozumiem, że prawidłowa była bezwzględna wartość granulocytów kwasochłonnych (EO) oraz zasadochłonnych (BASO). W badaniu morfologii naważniejsze znaczenie mają wartości bezwzględne składnków krwi. Dopiero jeżeli są nieprawidłowe, sprawdza się odsetek, jaki dany składnik stanowi wśród wszystkich białych krwinek. Wartości, które Pani podała, nieznacznie odbiegają od przyjętych wartości referencyjnych i przy prawidłowym wyniku pozostałych parametrów nie mają żadnego znaczenia.

Jednym słowem, morfologia krwi jest całkowicie prawidłowa. Stężenie TSH również.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy