Co jest powodem skoków ciśnienia i potykania się serca u 43-latki?

Witam. Mam 43 lata i od kilku lat mam problem ze zdrowiem. Trzy lata temu nagle podskoczyło mi ciśnienie i strasznie zaczęło mi mocno bic serce. Wezwalam pogotowie. Stwierdzili ze to z upału i mam pic dużo wody i chłodzić sie. Tak tez zrobilam i było w miarę ok. Jednak następnego dnia, powtórzyło sie to samo, poszlam wiec do lekarza a on przepisał mi propranolol na uspokojenie serca. Bralam ten lek przez dwa lata codziennie po jednej tabletce dziennie. Niby było lepiej ale ciśnienie spadało do niskich wartości 95/56 puls 46, wiec postanowiłem stopniowo odstawić te leki. Gdy je odstawilam, puls czasem mi przyspieszal wiec zaczelam brać magnez z potasem raz dziennie. Bylo juz ok ale pojawily sie nagle te przeskoki serca i zawroty głowy. Zrobilam rezonans, ekg... Wszystko było w normie. Serce nadal przeskakuje.. Tak jakby sie potykało. To nie jest mile uczucie i za każdym razem boje sie ze mi sie coś stanie. Byłam z tym u lekarza i powiedział ze mam brać magnez i potas oraz pójść do kardiologia. Na prywatnego mnie nie stać a na NFZ trzeba bardzo długo czekać. Dodam ze pale papierosy pol paczki dziennie. Próbowałam rzucić ale chyba mam za słaba wolę. Moje pytanie brzmi.. Czym mogą być powodowane te przeskoki i potyka nie sie serca i czy to jest groźnie dla życia i zdrowia?

Lek. Tomasz Budlewski

tak mogą być groźne, w ekg nie ma zobrazowanej patologii? wskazane zapisanie ekg metodą holtera przez 24 godziny lub z rejestratorem zdarzeń wskazana wizyta u lekarza kardiologa lub ponownie do lekarza rodzinnego.