Co jest powodem zmiany na paznokciu?

Witam, otóż jakiś miesiąc temu wyskoczyła mi czerwona plamka na paznokciu. Nie przypominam sobie, abym gdzieś się uderzył, ale wygląda na to, że jest to krwiak. Dużo się naczytałem w internecie, jedni piszą, że krwiak sam zejdzie, natomiast drudzy, że trzeba się udać do specjalisty na usuwanie. Jak widać na zdjęciu, końcówka paznokcia robi się biała. Czy mam rozumieć, że się odkleja ? Czy krwiak sam zniknie, czy należy udać się do specjalisty ? Nie chciałbym stracić paznokcia, bo wiem z jakim bólem się to wiąże. Poniżej zdjęcie: IMG_20180308_134801.jpg

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć