Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest przyczyną problemów z poranną erekcją?

Witam, mam 20 lat i okropni martwi mnie to że nie mam porannej erekcji, czyli że rano mam normalnego, że mi nie staje, że 6 miesięcy było to prawie codziennie, a teraz nie zdarza się, no może raz na miesiąc, a może staje mi jak jeszcze śpię? Mam dziewczynę i nie mam problemu z seksem, bo normalnie mi wtedy staje i w ogóle :(. Proszę o porady, dziękuję i pozdrawiam.  
20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Brak porannego wzwodu nie powinien budzić niepokoju jeśli zdarza się sporadycznie. Jeśli natomiast utrzymuje się przez dłuższy czas to może mieć świadczyć o niższym stężeniu testosteronu lub przemęczeniu psychiczno-fizycznym.
Aby sprawdzić czy poranny wzwód naprawdę nie występuję, proponuję wstać o wcześniejszej porze, często erekcja występuje 1-2 godziny przed obudzeniem się. Jeśli rzeczywiście erekcja poranna nie występuje w ogóle, proponuję zastanowić się na tym, czy tryb życia jest prawidłowy. Zweryfikować należy zarówno aktywność fizyczną jak i sposób odżywiania.
Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy