Co jest przyczyną słyszenia dźwięków podczas zasypiania?

Od kilkunastu miesięcy prześladuje mnie dziwny problem z zasypianiem. Otóż w samym momencie przechodzenia ze stanu świadomości w sen, w głowie pojawia się trwający ułamek sekundy dźwięk, który porównać można do sprzężenia, zwarcia, pojedynczego piknięcia. Czasem kilka razy. Zdarza się to także po przebudzeniu się i ponownej próbie zaśnięcia. Mam 52 lata. Nie uskarżam się na żadne poważne dolegliwości. Ciśnienie w normie, choć leczone i kontrolowane.

Witam serdecznie, prawdopodobnie chodzi o tzw. zrywy miokloniczne.
jest to rezultatem nietypowego stanu, w jaki podczas zasypiania zostaje wprawiony mózg – stan akfa/teta Aby sprawdzić, czy mięśnie są wciąż aktywne, wysyłane są do nich silne impulsy elektryczne. Jeśli nie są, dochodzi do chwilowych wierzgnieć, uczucia spadania lub charakterystycznego krótkiego dźwięku.
To normalne.
Pozdrawiam

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
może trzeba wybrac się do laryngologa i sprawdzić /przebadać naczynia krwionośne w uszach?
Pozdrawiam!