Co jest z moim gardłem?

Mam 17 lat i od ok. 2-3 lat borykam się z moim gardłem. Choruję na różne wirusy, grypy itd., ok. 5-6 razy w roku, a pomiędzy chorobami moje gardło boli, odczuwam suchość, a często także w okolicach oskrzeli, klatki piersiowej. Byłam u 3 laryngologów, lecz lekarstwa nic nie pomagały i nie zdiagnozowali nic konkretnego. Co powinnam zrobić?
17 LAT ponad rok temu

Witam,

jeżeli laryngolodzy wykluczyli patologię gardła, migdałków, opisywane przewlekłe dolegliwości ze strony gardła mogą wiązać się jeszcze z alergią. Tu ważny jest wywiad, co do objawów alergii, tj. uczulenia, łzawienie, swędzenie oczu, wodnisty wyciek z nosa. Nawracające infekcje dróg oddechowych mogą wiązać się również z alergią, ale powinna Pani wykonać podstawowe badania laboratoryjne, aby wykluczyć inne przyczyny zmniejszonej odporności. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.