Częste zapalenia płuc u mojego dziecka: z czego mogą wynikać?

Mam 5 - letnią córkę, która bardzo często choruje na zapalenie oskrzeli albo zapalenie płuc. Robiłam jej testy na alergię i wyszły pozytywnie, nie jest na nic uczulona. Dostaje albo zastrzyki albo ma robioną inhalację. Nie wiem już co mam robić. Proszę, powiedzcie mi, jaka może być przyczyna tych chorób? Już nie mogę patrzeć, jak moja córka się męczy. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Jeżeli wyniki testów alegicznych wyszły pozytywnie tzn., że musi być na coś uczulona. Być może podstawowoe testy skórne nie obejmują czynnika alergizującego.
Dodatkowo nawracające infekcję ukladu oddechowego mogą być związane z występowaniem chorób przewlekłych lub z obniżoną odpornością. Dodatkowym czynnikiem ryzyka może być rodzeństwo uczęszczające do przedszkola. Ze względu na wiele możliwych przyczyn wskazana jest wizyta u pediatry, który rozpocznie diagnostyę problemu i zleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam.