Co jeszcze mogę zrobić z tym zapaleniem dziąsła?

Mam zapalenie dziąsła przy wyrastającej ósemce. Byłam u dentysty, który przepłukał mi kieszonkę i założył opatrunek. Niestety minęło 48h a nie ma poprawy. Ósemkę będę mieć usuwaną dopiero w grudniu. Smaruje dziąsło emugelem, baikadentem. Leki p/bólowe typu paracetamol nie działają. Co jeszcze mogę zrobić? Następna wizytę mam dopiero za tydzień.

Warto stosować ziołowe płukanki o działaniu ściągającym. Jeśli występuje tzw. kaptur dziąsłowy nad ósemką można rozważyć jego wycięcie chirurgiczne. Pomoże to oczyszczaniu tej okolicy, gdyż pod dziąsłem nad zębem mogą się odkładać resztki pokarmu powodujące ten miejscowy stan zapalny. Pozdrawiam