Co jeszcze może powodować podobne objawy?

Dzień dobry. Mam 20 lat. W ciągu miesiąca schudłam około 8 kg. Aktualnie ważę 55,4kg, ciągle chudnę, a apetyt jest nawet większy niż wcześniej - ciągle jestem głodna. Dodatkowo śpię dużo więcej, bardzo szybko się męczę, po umyciu podłóg byłam tak zmęczona, że zasnęłam po tym na 3 godziny. Czuję się codziennie jak po oddaniu krwi (hemoglobina w normie, sprawdzana miesiąc temu przy okazji oddawania krwi). Towarzyszy mi ciągłe zmęczenie i dosyć częste biegunki, na pewno występują częściej niż kiedyś. Czasem nawet biegnę do łazienki tuż po zjedzeniu posiłku. Często przy chodzeniu zdarzają mi się takie chwile, gdzie mam czarno przed oczami i czuję się bardzo słabo. Lekarz stwierdził, że to nerwy związane z poprawkami na studiach, lecz ja się tym kompletnie nie stresuję, więc to na pewno nie jest przyczyną. Co może jeszcze powodować podobne objawy?

Tak duży spadek masy ciała bez stosowania diety jest wskazaniem do wizyty u lekarza z badaniem fizykalnym i wykonaniem tzw. podstawowych badań laboratoryjnych. Warto rozważyć diagnostykę w kierunku cukrzycy, która może dawać takie objawy.