Co mam robić po połknięciu lekarstwa z zęba?

Miałam w lutym włożone jakieś silniejsze lekarstwo do zęba po tym jak zgłosiłam się z bólem, miałam się zgłosić do stomatologa w marcu na początku ale niestety mnie rozłożyło a później nie było terminów. I dzis w pracy połknęłam to lekarstwo z zęba i czuję w gardło bardzo chemiczny dziwny posmak, czy takie lekarstwo zagraża zdrowiu ? Czy coś może się stać ?
KOBIETA, 27 LAT 3 tygodnie temu

Zakładanie lekarstwa to stary sposób leczenia. Nowoczesne metody pracy w powiększeniu są w stanie zapewnić prawidłowa odbudowę zęba na jednej wizycie bez względu na to czy jest to leczenie zachowawcze czy endodontyczne. Proszę jak najszybciej udać się na diagnostykę i leczenie aby ząb nie uległ pęknięciu. Po połknięciu materiału nie powinno się nic stać.