Co mam robić z łamiącymi się włosami?

Witam! Mam pytanie dotyczące włosów. Naturalnie mam kręcone włosy, prostowalam je ponad rok prostownicą, ale zaczęły mi się bardzo kruszyć i łamać, w ostanim czasie skruszyły mi się prawie o połowę.. odstawiłam prostownice, ale nie mogę ich zapuścić bo się łamią.. Co mam zrobić, aby zapuścić włosy i żeby nie łamały?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z Pani relacji zawartej w pytaniu wynika, że od pewnego czasu łamią się i kruszą Pani włosy. Przedtem często stosowała Pani prostownicę i starała się rozprostować włosy o naturalnym skręcie. Zapewne w tej sytuacji doszło do uszkodzenia włosów oraz cebulek na skutek działania wysokiej temperatury. To z kolei prowadzi obecnie do wzmożonej łamliwości włosów. Aby temu zaradzić, może Pani na początku udać się do apteki i zakupić preparaty doustne, które będą zawierały biotynę czy skrzyp polny, pokrzywę itp. Dodatkowo na rynku jest wiele dobrych wcierek oraz ampułek, które nakłada się na skórę głowy i one dogłębnie wchodzą w głębsze warstwy naskórka oraz docierają do cebulek włosów. Te preparaty na ogół wymagają kilkutygodniowej kuracji, aby można było mówić o widocznych efektach. Ponadto warto też zwrócić uwagę na prawidłową dietę. Jeśli natomiast nie będzie poprawy, to zachęcamy do kontaktu z trychologiem, który wykona przede wszystkim analizę składu Pani włosów. Na tej podstawie będzie można ocenić, jaka jest faktyczna przyczyna takiego stanu rzeczy oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Z tego też względu zachęcamy do podjęcia działania na początku we własnym zakresie. Serdecznie pozdrawiamy

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/suche-i-lamliwe-wlosy

https://uroda.abczdrowie.pl/witaminy-na-piekne-wlosy

https://uroda.abczdrowie.pl/maski-do-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.