Jak skutecznie poprawić kondycję włosów?

Dzień dobry. Mam bardzo cienkie rzadkie, słabe, kruszące się, suche, spalone i które nie rosną włosy. Wypadła mi połowa włosów przy domowym rozjaśnianiu w 2018 r. po czym ścięłam je do szyi i od tego czasu nie mogę zapuścić włosów, zawsze rosną tylko do pewnego momentu (do szyi) dodam też że bardzo często farbuję włosy i rozjaśniam farbami oraz rozjaśniaczami drogeryjnymi. Co mogę zrobić aby moje włosy szybciej rosły i zagęściły się? Np. Jakie leki lub suplementy zażywać i inne np szampony, wcierki odżywki?oraz co powinnam jeść? Bardzo proszę o pomoc oraz z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby poprawić kondycję i przyspieszyć wzrost włosów, powinna Pani zrezygnować z częstego farbowania i rozjaśniania. Należy także dbać o odpowiednią dietę bogatą w witaminy i minerały (szczególnie biotynę, witaminę A, C, E, żelazo i cynk).

Proszę także stosować łagodne szampony i odżywki oraz rozważyć konsultację z dermatologiem. Regularne cięcie rozdwojonych końcówek i redukcja stresu także mogą pomóc w poprawie kondycji włosów.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmocnic-wlosy

https://uroda.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-wlosy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.