Czy picie naparu z szałwi pomoże w tym przypadku?

Witam, Od dziecka mam problem z wysokim czołem, cienkimi włosami i z zakolami. Taki mamy układ czoła i tak to wygląda. Niestety moja 14 letnia córka ma to samo i z tego powodu ma dużo kompleksów. Czytałyśmy o działaniu olejku rycynowego, jednak przyciemnia włosy a jesteśmy blondynkami. Stosowałyśmy różne odżywki z Rossmana np. Jantar jednak nie ma poprawy. Czy picie naparu z szałwi mogłoby pomóc? Czy są jakieś preparaty, domowe sposoby na ten problem? Przeszczep włosów odpada ze względu na wiek. Bardzo by nam zależało na pomocy. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

rodzaj włosów i ich grubość to kwestia genetyczna – jeżeli córka ma takie same włosy, czyli z natury cienkie, jak Pani, to nie ma żadnego cudownego środka na poprawę ich kondycji, w sensie zagęszczenia ich czy przesunięcia linii włosów (w przypadku wysokiego czoła). Jeżeli ma Pani wątpliwości co do przyczyny słabej kondycji włosów córki, to warto skonsultować się z trychologiem bądź dermatologiem. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wlosy-rzadkie-genetycznie-mozna-zagescic.

O tym, jak zadbać o włosy, by powstrzymać łysienie przeczyta Pani w naszym artykule: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wlosy-rzadkie-genetycznie-mozna-zagescic.

Natomiast zawsze można poprawić kondycję włosów tak, by były zdrowsze, szybciej rosły i nie wypadały nadmiernie. Z pewnością główne skrzypce gra w tym przypadku dieta i zdrowy tryb życia. Znamy szereg witamin i mikroelementów, które odpowiadają za zdrowe włosy, a wśród nich wymienić można witaminę A i E, cynk, krzem czy biotynę. Stąd dieta córki powinna być pełnowartościowa, a stosowane kosmetyki do pielęgnacji włosów jak najbardziej naturalne i nie obciążające włosów. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow.

Co do picia naparu z szałwii, to może nieznacznie pomóc, aczkolwiek proszę pamiętać, że zioło to nie należy do roślin, które można używać bez przerwy – tyczy się to zwłaszcza dzieci i młodych osób. Korzystny wpływ na włosy ma jednak zwłaszcza skrzy polny i pokrzywa. Tutaj znajdzie Pani więcej informacji: https://uroda.abczdrowie.pl/ziola-na-wlosy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.