Jak można poprawić kondycję włosów?

Jakie najlepiej zażywać witaminy lub suplementy aby wspomóc włosy od wewnątrz przy kuracji izotekiem? Być może jest coś, co pomogło by przeciwdziałać ich wypadaniu już od samego początku kuracji - co jest częstym skutkiem ubocznym izoteku. Bardzo proszę o wskazówki, jak najlepiej wspomóc kondycję włosów.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Problem z kondycją oraz stanem włosów dotyczy wielu kobiet, zwłaszcza młodych z problemami hormonalnymi oraz w stanach obniżonej odporności, a także przy zażywaniu niektórych leków.

Zadbane i zdrowe włosy w istotny sposób wpływają na dobre samopoczucie u każdej kobiety. Stan włosów wskazuje na kondycję i funkcjonowanie całego organizmu. Na jakość włosów wpływa przede wszystkim niewłaściwa dieta, uboga w witaminy i składniki mineralne, przewlekły stres, zaburzenia hormonalne oraz stosowane leki.

Izotek jest lekiem stosowanym w dermatologii, który może mieć pośredni wpływ na stan włosów oraz ich wypadanie. Przewlekłe przyjmowanie tego preparatu może przyczyniać się do wysuszania skóry głowy i mieć też wpływ na wzmożone wypadanie włosów.

Najważniejszą czynnością byłoby odpowiednie nawilżenie i odżywienie włosów za pomocą właściwych kosmetyków o dobrym i prostym i składzie, bez substancji zapachowych, mydła oraz parabenów.

Bardzo istotne jest również odżywienie włosów od środka, poprzez jak najlepszą suplementację, a także dostarczanie niezbędnych witamin i składników odżywczych wraz z dietą. Niedobory takich substancji, jak: żelazo, cynk, selen, krzem, witaminy z grupy B, witamina A oraz E powodują spadek kondycji włosów oraz ich zwiększone wypadanie. Dlatego też powinno się zwrócić uwagę przy wyborze wszelkich środków czy suplementów, aby zawierały przedstawione wcześniej składniki.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy skonsultować się z lekarzem internistą lub dermatologiem, który dokładnie postara się ocenić przyczynę Pani problemów.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-wypadanie-wlosow-wszystko-o-wypadaniu-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.