Co mam robić z tym bólem piersi?

Dobry wieczór. Mam 38 lat. Zawsze miałam bardzo małe piersi ale po urodzeniu, wykarmieniu 4 dzieci do tego stres źle odzywianie- biust całkowicie mi zanikł!!!zdaje sobie sprawę że albo się do tego przyzwyczaję co jest trudne albo implanty. Ale od kilku miesięcy piersi mnie bolą przy najmniejszym dotyku a nigdy mnie nie bolały ani przed/w trakcie okresu ano w ciąży. Czy jest się czym martwić?
KOBIETA, 38 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zmniejszenie się biustu po karmieniu piersią jest normalnym zjawiskiem i nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Należy jednak zgłosić się kontrolnie do ginekologa z powodu odczuwania bólu w obrębie piersi, zwłaszcza że jak Pani wspomina, trwa to już dość długo. Warto również wykonać USG.

Wśród przyczyn, które mogą powodować takie dolegliwości, wyróżnia się często zmiany hormonalne, nieprawidłowo dobraną bieliznę, a nawet obecność guzów, torbieli.

Dodatkowo przypominamy, aby regularnie wykonywać samobadanie piersi, które może pozwolić na wczesne wykrycie zmian przez kobietę i natychmiastową reakcję.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących podobnych tematów:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/cztery-wczesne-objawy-raka-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.