Co mam robić z tym silnym bólem piersi?

Witam. Od dłuższego czasu mam nie do wytrzymania duży ból prawej piersi po boku. Ciężko mi ruszyć ręką, w pracy, gdzie mam wysiłek fizyczny również doskwiera nie do wytrzymania ból. Czy to normalne że jest on tak ogromny? Ponadto moje samopoczucie się pogorszyło. (Miałam usg i wszystko wyszło dobrze)
KOBIETA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią ból zdecydowanie nie jest normalnym objawem (występującym np. podczas owulacji lub miesiączki) i powinien być przedmiotem dalszej diagnostyki.

Mimo że wyniki USG były dobre, to nadal mogą występować inne powody bólu, które nie zostały wykryte podczas badania. Przyczyn bólu w okolicach piersi może być wiele i należą do nich: problemy z mięśniami, stawami, nerwami, a także mogą być związane z układem oddechowym czy sercem (np. poprzez ból promieniujący z tych okolic).

Zalecamy kontakt z lekarzem, który zaplanuje dodatkowe badania. Warto pomyśleć o zbadaniu poziomu hormonów. W międzyczasie, powinna Pani unikać wykonywania ciężkich prac fizycznych lub ruchów, które nasilają ból. Można też stosować ciepłe okłady lub lekkie masaże, które mogą przynieść chwilową ulgę.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.