Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym bólem głowy od 3 tygodni?

Witam. Od około 3 tyg boli mnie głowa. Najpierw zaczął bolec mnie kark, później bolał mnie tył głowy a teraz boli mnie cała głowa czasami lewa strona później prawa, lub ”cała” głowa. Wydaje mi się ze może przez to, iż w pracy co chwile muszę się schylać żeby podnosić z palet różne rzeczy( pracuje na magazynie) po całym dniu głowa boli mnie nie do wytrzymania, nie pomaga paracetamol, boli tak ze ciężko mi się ruszać. Gdy miałam wolny weekend odpoczęłam, głowa przestała mnie bolec ale gdy wróciłam do pracy znowu zaczęła bolec i to już po 2 godz pracy, niestety nie mam jak pracować żeby się nie schylać. Bol czasami jest tak silny aż mam wrażenie, ze za chwile głowa mi wybuchnie. Niestety mieszkam w Holandii gdzie moja pani doktor na wszystko przepisuje mi paracetamol. A do Polski jadę dopiero za 2 miesiące i wtedy zrobię badania. Bardzo się martwię bo czuje, ze coś jest nie tak. Mimo, ze mój tata choruje na migrenę mnie nigdy wcześniej głowa nie biała. Pozdrawiam 29 lat
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety bez badań nie sposób jednoznacznie wskazać przyczyn Pani dolegliwości, zwłaszcza, że ból głowy to problem złożony i mogący mieć wiele przyczyn.

Więcej informacji o bólu głowy odnajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.

Jeżeli ból doskwiera Pani podczas lub po pracy fizycznej, to być może jest to tzw. ból powysiłkowy. Pojawia się po ciężkim wysiłku, najczęściej gdy jest gorąco, duszno i wilgotno (choć nie jest to reguła). Ten typ bólu głowy występuje stosunkowo rzadko, bo rozpoznaje się go wśród 1,7% przypadków bólu głowy, ale narażone na niego są zwłaszcza osoby obciążone migreną w wywiadzie. Ponieważ wspominała Pani, że w rodzinie występuje migrena, to pozwala to domniemywać istnienia właśnie powysiłkowego bólu głowy.

Sugeruję konsultacje u lekarza, ponieważ niekiedy tego typu bóle głowy mają swoje źródło w chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu bądź niedociśnieniu lub zapowiadają pojawienie się migreny.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to problem migren porusza materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-migreny-jak-je-rozpoznac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy