Co robić z tym bólem głowy od 3 tygodni?

Witam. Od około 3 tyg boli mnie głowa. Najpierw zaczął bolec mnie kark, później bolał mnie tył głowy a teraz boli mnie cała głowa czasami lewa strona później prawa, lub ”cała” głowa. Wydaje mi się ze może przez to, iż w pracy co chwile muszę się schylać żeby podnosić z palet różne rzeczy( pracuje na magazynie) po całym dniu głowa boli mnie nie do wytrzymania, nie pomaga paracetamol, boli tak ze ciężko mi się ruszać. Gdy miałam wolny weekend odpoczęłam, głowa przestała mnie bolec ale gdy wróciłam do pracy znowu zaczęła bolec i to już po 2 godz pracy, niestety nie mam jak pracować żeby się nie schylać. Bol czasami jest tak silny aż mam wrażenie, ze za chwile głowa mi wybuchnie. Niestety mieszkam w Holandii gdzie moja pani doktor na wszystko przepisuje mi paracetamol. A do Polski jadę dopiero za 2 miesiące i wtedy zrobię badania. Bardzo się martwię bo czuje, ze coś jest nie tak. Mimo, ze mój tata choruje na migrenę mnie nigdy wcześniej głowa nie biała. Pozdrawiam 29 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety bez badań nie sposób jednoznacznie wskazać przyczyn Pani dolegliwości, zwłaszcza, że ból głowy to problem złożony i mogący mieć wiele przyczyn.

Więcej informacji o bólu głowy odnajdzie Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-jak-rozpoznac-kiedy-jest-niebezpieczny.

Jeżeli ból doskwiera Pani podczas lub po pracy fizycznej, to być może jest to tzw. ból powysiłkowy. Pojawia się po ciężkim wysiłku, najczęściej gdy jest gorąco, duszno i wilgotno (choć nie jest to reguła). Ten typ bólu głowy występuje stosunkowo rzadko, bo rozpoznaje się go wśród 1,7% przypadków bólu głowy, ale narażone na niego są zwłaszcza osoby obciążone migreną w wywiadzie. Ponieważ wspominała Pani, że w rodzinie występuje migrena, to pozwala to domniemywać istnienia właśnie powysiłkowego bólu głowy.

Sugeruję konsultacje u lekarza, ponieważ niekiedy tego typu bóle głowy mają swoje źródło w chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu bądź niedociśnieniu lub zapowiadają pojawienie się migreny.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to problem migren porusza materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-migreny-jak-je-rozpoznac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.