Co oznaczają te jednostronne bóle głowy?

Od mniej więcej 2 miesiący mam bardzo częste jednostronne bóle głowy lewa lub prawa strona zlokalizowany na czole często z nudnościami .Badania obrazowe w porządku morfologia tez .Bylam u neurologa stwierdziła ze to od złego snu i polekowe bóle głowy .Zapisala mi lek truttico 150mg teraz biorę pół tabletki po zwiększeniu dawki I i i kazała odstawić leki przeciwbólowe .Po konsultacji internista pozwolił mi brać paracetamol w razie bólu .Jak na razie nie widze za dużej poprawy bóle występują w odstępach 3-4 dni wcześniej codziennie .Od 6 miesiąca życia choruje na epilepsje teraz mam 23l .Biore Lamitrin w dawcę 125 mg i trileptal 600ng .Co może być tego przyczyna i jak postępować dalej .Dziekuje za odpowiedz .

Ze względu na długotrwałe leczenie padaczki i dołączenie się do niej obecnie bóli głowy wymagane są częstsze Pani kontrole u leczącej Panią neurolog, której rozpoznanie i zalecenia są w pewnej sprzeczności ze wskazówką internisty, który zalecił Paracetamol. U leczącej Panią neurolog celowe byłoby jeszcze wykluczenie istnienia u Pani migreny. Istotnie, gdyby wykluczyć migrenę, to tzw. polekowy ból głowy "z odbicia", zwłaszcza przy zaburzeniach snu i obniżeniu nastroju można leczyć lekiem Trittico 150 mg, zwracając jednak uwagę na jego podzielność na 3 części, a nie na 2 połówki. Możliwe, że lecząca Panią specjalistka neurolog dopuszczała możliwość współistnienia u Pani migreny. Wobec napadów bólu głowy tak częstych jak u Pani, istotnie stosowanie, np. 75 lub 100 mg Trittico codziennie na noc jest celowe jako forma profilaktyki przeciwbólowej zarówno w przewlekłej migrenie, jak i w bólu głowy polekowym. Stosowanie jakichkolwiek leków przeciwbólowych, w tym - Paracetamolu, z częstością kilka razy w tygodniu, niweczy założenie lecznicze neurologa w zwalczaniu bólu głowy z odbicia. Tytułem empirycznego potwierdzenia możliwości istnienia u Pani migreny, byłoby zastosowanie 1-razowo w przypadku wystąpienia bólu głowy, mimo stosowanego przez Panią codziennie Trittico ok. 100 mg - celem przerwania tego bólu 2 tabletek dostępnego bez recepty leku Excedrin Migra Stop, zaraz w momencie gdy ból głowy wystąpiłby. Wykazanie skuteczności przerwania bólu głowy dwoma tabletkami tego leku, stanowiłby dla specjalisty neurolog wskazówkę przemawiającą za obecnością u Pani migreny. Potwierdzić wówczas migrenę mogłaby u Pani specjalistka neurolog ordynując Pani ściśle przeciwmigrenowy lek z grupy tryptanów, dostępny na receptę - w celu 1-razowego przerwania tego typu bólu głowy. Niestety tryptanów też wobec groźby polekowego bólu głowy nie stosuje się częściej niż 2x w tygodniu. Zachęcam Panią do rozmowy z Pani specjalistką neurolog na temat tzw. abortywnego i prewencyjnego leczenia migreny, o której istnienie u Pani podejrzewałbym.