Co robić z tym bólem czubka głowy?

Witam . Moj problem to ból głowy który pojawił się tydzień temu i jest ze mną praktycznie codziennie 24h/7. Ból zlokalizowany jest na czubku głowy gdzie jest tak zwane gniazdo włosów. Ból jest różny czasami delikatny czasami mocniejszy zmienia się co chwile zwłaszcza jak jestem w domu . Gdy wychodzę na świeże powietrze praktycznie nie czuje bolu a gdy wracam do domu znów się pojawia. Czy ktoś wie skąd ten ból? Niedotlenienie mózgu? Migrena ? Ból napieciowy czy moze od ciśnienia? Bardzo proszę kogoś o pomoc

Witam! Beż badania fizykalnego i badań obrazowych ciężko o prawidłową diagnozę. Ważne są także dane z wywiadu dotyczące jakości i układów w pracy, sytuacji rodzinnej, aktywności fizycznej, wywiadu chorobowego i wielu innych. Przedstawiony przez Pana problem wydaje się być emocjonalny - przemawia za tym "falujący" charakter i nasilenie, Powiązanie z przebywaniem w domu, faktu,że po wyjściu praktycznie ból znika. Większość przedstawionych informacji przemawia, że w domu ma Pan sytuację stresową, albo zbyt dużo czasu "wolnego" i koncentruje się na "funkcjonowaniu swojego ciała". Aby powiedzieć coś rozsądnego na przedstawiony temat, należy skontaktować się z lekarzem POZ. Po zbadaniu skieruje na badania laboratoryjne i po uzyskaniu wyników skieruje do odpowiedniego specjalisty. Jeżeli nie będzie odchyleń w badaniu fizykalnym i będą prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych, to z bardzo dużą pewnością możemy mówić o zaburzeniach emocjonalnych i bólu napięciowym. Najsłuszniejsze wówczas postępowanie to kontakt z psychiatrą lub psychoterapeutą: odpowiednio dobrana psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi (SSRI lub SNRI). Powodzenia W. Łuczkowski.