Co mam robić z tymi bólami jelit?

Witam, Jestem po antybiotykoterapii już 3 tydzień. Po przestaniu brania antybiotyku czasem bolały mnie jelita, miałem jadłowstręt i luźny stolec przez 2 dni. Biegunki nie miałem, w szpitalunzrobiono mi badanie na Clostridium D. Wynik wyszedł mi GDH pozytywne i Toxyna A i B negatywna. Czasem po zjedzeniu przez chwilę mnie zaboli brzuch, biegunek nie mam. Czy to wskazanie do leczenia ?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W przypadku, gdy badanie obecności Clostridium difficile GHD było pozytywne, a toksyny A i B negatywne, oznacza to, że bakteria ta jest obecna, ale nie wytwarza toksyn, które mogłyby być odpowiedzialne za objawy infekcji.

Objawy, które Pan opisuje, czyli bóle jelit, jadłowstręt czy luźny stolec mogą być powikłaniami po antybiotykoterapii, dlatego warto, aby wdrożył Pan do swojej diety probiotyki, lekkostrawne jedzenie, spożywanie odpowiednich ilości wody. W sytuacji, gdyby objawy się zaostrzały lub nie ustępowały, warto skonsultować się dodatkowo z lekarzem.

Więcej informacji na temat powikłań po antybiotykach przeczyta Pan w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/biegunka-po-antybiotyku

https://portal.abczdrowie.pl/urpl-wydalo-ostrzezenie-te-antybiotyki-moga-doprowadzic-do-tragicznych-powiklan

https://portal.abczdrowie.pl/co-po-antybiotyku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.