Co robić z tymi bólami w uchu?

2 miesiące temu przewiało mi ucho. Bolało, więc zakupiłam krople Akustone Forte, stosowałam je przez tydzień. Od tamtego czasu, momentami ucho chwilo zaboli. Głównie po wejściu do ciepłego z zimnego, ale również czasami w ciągu dnia przy zwykłych czynnościach. Ucho nie jest zatkane, dobrze na nie słyszę. Czy w takiej sytuacji ponowić stosowanie wyżej wymienionych kropli, czy zakupić inny specyfik? Aktualnie nie mam możliwości dotarcia do lekarza, więc proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że podjęła Pani już pewne leczenie w związku z dolegliwościami ze strony narządu słuchu.

Objawy związane z samym przewianiem ucha nie powinny trwać długo, jeżeli są prawidłowo leczone.

W Pani przypadku zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem laryngologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu oraz leczeniu.

Jeżeli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, a dotychczasowe leczenie objawowe nie jest skuteczne, niezbędne może okazać się zastosowanie preparatów na receptę z przepisu lekarza. Pomocne są sterydy donosowe, jak i kropelki do ucha z antybiotykiem.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-zewnetrznego

https://portal.abczdrowie.pl/przewiane-ucho

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.