Co robić dalej z tym uchem?

Witam, tydzień temu nagle zatkało mi się lewe ucho i z minuty na minutę zaczęłam odczuwać coraz większy ból, który zaczął promieniować od ucha na skroń, pół twarzy i szyję, nagle gorączka 38stopni,nie obyło się bez środków przeciwbolowych. Po poradzie on line (w obecnej syt. zagrożenia koronawirusem lekarze nie chcą przyjmować) zaczęłam stosować cetraxal plus, jednak ból jeszcze się wzmógł, a w uchu poczułam dodatkowo jakby korek. Po (cudem) wizycie u lekarza płukanie ucha i antybiotyk doustnie Zamur 500, oraz kontynuacja Cetraxal plus do ucha 2x dziennie. Obecnie ból jest do wytrzymania, odstawiłam leki przeciwbólowe, gorączka też spadła, ale ucho wciąż zatkane, słyszę szum, jednostajny dźwięk oraz tykanie zegara jednocześnie w tym uchu. Dodam że jestem matką karmiącą i na czas przyjmowania antybiotyku odstawilam dziecko. Co mam dalej robić z tym uchem, nie mogę już znieść tych szumów, bólu i zatkanego ucha. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam- Katarzyna.

Redakcja abcZdrowie

Witam, prawdopodobnie leczenie, które Pani podjęła okazało się nieskuteczne lub za krótkie. Infekcja być może wciąż rozwija się, a jej objawem jest ból i dokuczliwy szum uszny. Odsyłam do artykułu, który dotyka problemu zapalenia ucha: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-objawy-przyczyny-leczenie. Tutaj natomiast więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo. Jak widać – tego stanu nie powinna Pani bagatelizować. Sugerowałabym jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem w poradni POZ – tym, który Panią badał i przepisał leki. Podejmie decyzję odnośnie dalszego leczenia lub diagnostyki. Oczywiście sytuację utrudnia stan epidemiczny w Polsce, niemniej jednak ból ucha oraz szumy uszne prawdopodobnie nie ustąpią bez profesjonalnej pomocy medycznej. W przyszłości, aby zapobiec tak gwałtownemu rozwojowi choroby, może Pani spróbować posiłkować się domowymi metodami na łagodzenie bólu ucha: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-bol-ucha. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.