Co mam rozbić, jeśli martwię się o guz tarczycy?

Witam mam guza na tarczycy o wymiarach 7mm na 5mm na 4mm i drugi 5mm na 6mm na 3mm w cieśni są mocno odgraniczone oraz hypoechogeniczne z mikrozwapnieniami. Mam zalecenie aby przyjść za rok na kontrole ale codziennie sie martwie i boje ze to sie kiedyś przekształci w raka. Co mam zrobic?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli guzy nie mają cech złośliwości, to nie ma Pani powodu do obaw, należy zgodnie z zaleceniami zgłosić się na kontrolę w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!