Co mam zrobić po tym użądleniu?

Witam. Wczoraj uządlilo mnie ok 7 os w nogę . Wczoraj mialam lekko zaczerwienione a dziś strasznie opuchniete i boli i ciężko mi sie chodzi. Jak mogę sobie pomóc by troszkę mi zeszło. Wczoraj robiłam już okłady, smarwalami nic nie pomoglo.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim do miejsca po ukąszeniu należy jak najszybciej przyłożyć coś zimnego, co przyniesie natychmiastową ulgę – schłodzony okład, kostki lodu. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/wypil-napoj-gazowany-w-srodku-byla-osa.

By przeciwdziałać obrzękowi lub też zmniejszyć opuchliznę, istnieje szereg domowych sposobów, które może Pani wypróbować – przekrojony korzeń chrzanu, okład z octu lub przekrojona na pól cebula. Wśród substancji mogących mieć korzystny wpływ na poprawę samopoczucia jest rozgnieciona aspiryna – przykładana w miejsce ukąszenia może pomóc w niedługim czasie. To nie jedyne sposoby – substancji łagodzących skutki ukąszenia przez owady jest znacznie więcej. Wymienia je ten artykuł, może okaże się przydatny: https://uroda.abczdrowie.pl/23-naturalne-sposoby-na-lagodzenie-bolesnych-ukaszen-owadow.

Proszę pamiętać, że jeżeli opuchlizna utrzymuje się, a dolegliwości nie ustępują lub, co gorsza, nasilają, należy zgłosić się niezwłocznie do lekarza.

Więcej o ukąszeniach i użądleniach przez owady pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/ukaszenia-i-uzadlenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.