Czy można w ciąży stosować Entil?

Czy Entil Ukąszenia można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami podanymi przez producenta preparatu Entil ukąszenia, kobiety ciężarne oraz karmiące piersią przed użyciem go powinny skonsultować się z lekarzem.

Brakuje bowiem danych informujących o bezpieczeństwie stosowania środka w czasie ciąży i karmienia piersią. Ewentualne ryzyko powinno więc być ocenione przez lekarza na zasadzie bilansu korzyści nad ewentualnymi działaniami niepożądanymi związany ze stosowaniem preparatu.

Jeśli to możliwe warto więc zrezygnować z farmakoterapii i pomyśleć o domowych sposobach na łagodzenie ukąszeń. Pomocne mogą okazać się okłady z lodu, liście białej kapusty, cebula, cytryna czy ocet jabłkowy.

Inne pytania o produkt Entil ukąszenia znaleźć można pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-entil-ukaszenia-mozna-podawac-dzieciom, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-preparat-na-ukaszenia-mozna-stosowac-w-trakcie-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.