Jak leczyć takie podrażnienie gardła po wypiciu octu jabłkowego?

Dzień dobry, Zwracam się z prośbą o pomoc. Piłem ocet jablkowy (2 łyżeczki) pomieszany z wodą przegotowana. Teraz drapie mnie i boli gardło i język. Mam czerwona kreske w gardle jakby do krwi. Czy to trzeba płukać ? Jak leczyć ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam Łukasz

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

picie octu jabłkowego ma wiele korzyści. To, że pił Pan ocet rozcieńczony z wodą jest dużym plusem. Trzeba pamiętać, że spożywanie octu jabłkowego w połączeniu z niektórymi lekami lub suplementami może wywołać szereg skutków ubocznych. Zbyt duże ilości octu tego specyfiku może skutkować bólem brzucha, zgagą oraz uszkodzeniem szkliwa zębów. Należałoby więc skonsultować z lekarzem, co jest tak naprawdę przyczyną pańskich dolegliwości. Wydaje się, że do podrażnienia doszło na skutek jakiejś interakcji. Z domowych sposobów łagodzących ból gardła polecamy picie letniej herbaty z miodem, cytryną i malinami. Miód łagodzi ból, a maliny i cytryna powstrzymują rozwój infekcji. Dodatkowo może Pan spróbować zastosować wywar z siemienia lnianego. Powlecze on przełyk, co zredukuje drapanie i dyskomfort. Życzymy zdrowia oraz zapraszamy do lektury poniższych artykułów.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-picia-octu-jablkowego

https://portal.abczdrowie.pl/co-pomoze-na-bolace-gardlo-zaufac-medykamentom-a-moze-postawic-na-naturalne-srodki

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-bol-gardla

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej