Co mam zrobić z tym świądem głowy?

Dzień dobry. Od jakiegoś tygodni swędzi mnie głowa. Sprawdzałam czy przypadkiem nie mam wszy, ale nie. Nie ma nic. Łupież także odpada. Myślałam, że to od zmiany szamponu więc go odstawiłam, ale problem dalej się utrzymuje. I Swędzenie mnie irytuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najlepszym sposobem na poznanie przyczyny uporczywego swędzenia skóry głowy jest udanie się do specjalisty – najlepiej dermatologa. Lekarz przeprowadzi wywiad, obejrzy skórę i na tej podstawie będzie mógł wysnuć przypuszczenia co do diagnozy.

Leczenie na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych efektów, gdyż nie wie Pani co konkretnie leczyć. Przyczyną swędzenia skóry głowy może być zapalenie mieszków włosowych, grzybica skóry głowy, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy też atopowe zapalenie skóry. Ponadto swędzenie skóry może towarzyszyć wielu chorobom ogólnoustrojowym, dlatego koniecznie trzeba się przebadać.

Zachęcamy do lektury artykułu, w którym został poruszony ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-swedzi-mnie-skora-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.